KONST / Oljemålningar / Oljemålningar 13095592
nr 1309 5592
Walter du Halde
(f. 1919), Sverige
Oljemålningar, 2 st. Flickor. Olja på duk, Signerad. 56x46 cm respektive 62x50 cm
Walter du Halde, svensk bildkonstnär född i Chile 1919.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 24 februari 2020
kl 19:51:57
24/2 17:27:02
Walter du Halde
Läs mer om Walter du Halde
ABC-flickor (Lisa Larson)